تأکید نمایندگان مناطق ناامن بدخشان برراه اندازی عملیات‌های نظامی

تأکید نمایندگان مناطق ناامن بدخشان برراه اندازی عملیات‌های نظامی

نمایندگان مردم ولسوالی‌های وردوج، جرم، یمگان، بهارک، خاش، فعالان مدنی و اعضای شورای ولایتی بدخشان در نشستی با مسوولان امنیتی خواستار راه اندازی عملیات‌های نظامی برای سرکوب مخالفان مسلح دولت در این ولایت شده و از مسوولان خواستند که ولسوالی های وردوج و یمگان را از کنترول طالبان بیرون کنند.

نمایندگان مردم روز گذشته، در نشست مذکور از نهادهای امنیتی خواستند که از حالت تدافعی بیرون شوند و حالت تهاجمی اختیار کنند و مردم با این نیروها همکاری کنند تا امنیت به مناطق ناامن بدخشان باز گردد.

داکتر احمدبشیر صمیم، رییس شورای ولایتی بدخشان گفت که تلاش می‌کنند تا از طریق این نشست فرصت‌ها و ظرفیت‌ها را ارزیابی کنند که دولت چه کاری کردن می تواند و مردم چه کاری چه کاری میتوانند انجام دهند تا وضعیف موجود در بدخشان مهار شود. 

مولوی عبدالبشیر از نمایندگان مردم یمگان در این نشست گفت که صدها خانواده از ولسوالی نا امن بدخشان بیجا شده اند و در حالت بسیار رقت بار زندگی می‌کنند.

او از نهادهای دولتی خواست که برای بازپسگیری این ولسوالی‌ها اقدامات عملی کنند.

مولوی احمد‌الله از باشندگان وردوج هم گفت که در چند سال حاکمیت طالبان در وردوج، ۹ زن و هفده مرد توسط طالبان به قتل رسیده اند و دولت باید به این وضعیت پایان بدهد.

پاسوال عبدالخالق آقسای فرمانده پولیس بدخشان در این نشست گفت که باید مردم با نیروهای امنیتی همکار شوند تا در تفاهم و هماهنگی بتوانند کاری را برای امنیت بدخشان انجام بدهند.

 

 

خبرنگار: محمدشریف شایق

خواندن 268 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)