رییس برق بدخشان: اصلاحات زیادی در شبکه برق ولسوالی جرم وارد کردیم

رییس برق بدخشان: اصلاحات زیادی در شبکه برق ولسوالی جرم وارد کردیم

رییس اداره برق بدخشان می‌گوید که پس از تحویل شبکه برق ولسوالی جرم، اقدامات زیادی به هدف مدیریت پروسه‌ی برق‌رسانی در این ولسوالی انجام شده است.

چند سال پیش یک شبکه برق آبی به ظرفیت ۴۵۰ کیلووات در ولسوالی جرم بدخشان از سوی «جی آی زید» ساخته شده بود، این دستگاه در آغاز توسط شوراهای انکشافی مدیریت می‌شد، اما بعد به شرکت برشنا تحویل داده شد.

سلطان محمد عطایی، رییس اداره برق بدخشان می‌گوید حالا سیستم جمع‌آوری صرفیه  پول برق با توزیع بل صورت می‌گیرد، کارمندان از طریق رقابت آزاد استخدام شدند، یک‌صدوبیست‌وهفت پایه‌ی کانکریتی در این شبکه نصب شده، هفت هزار متر کیبل پوشدار تمدید شده، پنج‌صد صندوق میتر در این شبکه نصب و حدود ۳۲۰۰ میتر که قبلاً در خانه‌های شخصی نصب بود، به پایه‌ها انتقال و کار بالای انتقال سایر میترها جریان دارد.

رییس برق بدخشان می‌گوید که ظرفیت مجموعی دستگاه ۴۵۰ کیلووات است، که ما در مجموع برای ۳۷۰۰ مشتری برق‌رسانی می‌کنیم که بخشی از آن تجارتی و دوایر دولتی است و بقیه خانه‌های رهایشی است.

باشنده‌گان مرکز این ولسوالی می‌گویند که به دلیل پایین بودن ظرفیت دستگاه تولید انرژی برق، برق مورد نیاز شان از این طریق تامین نمی‌شود.

رییس برق بدخشان می‌گوید، برای برق‌رسانی به تمام ولسوالی‌های بدخشان برنامه‌های را روی دست دارند و قرار است از طریق انتقال برق وارداتی کشور تاجیکستان به ولسوالی‌های که تا هنوز برق ندارند برق‌رسانی ‌کنند.

 

خبرنگار: محمد شریف شایق 

 

 

خواندن 241 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)