رییس حج واوقاف بدخشان: صلح یک ارزش دینی است و ما برای تامین آن کار می‌کنیم

رییس حج واوقاف بدخشان: صلح یک ارزش دینی است و ما برای تامین آن کار می‌کنیم

نور الحق نوری،  رییس اداره حج و اوقاف بدخشان می‌گوید که صلح و آشتی یک ارزش دینی است و برای ترویج این ارزش در میان اجتماع تلاش می‌کنند.

منبع می‌گوید که منابر و مساجد در رساندن پیام‌های صلح و آشتی نقش بسیار کلیدی دارند و اداره حج و اوقاف تلاش کرده است که از این طریق به ترویج ارزش‌های صلح و هم‌دیگر پذیری در میان مردم استفاده کند.

رییس اداره حج و اوقاف بدخشان می‌گوید که در نبود صلح و آشتی در جامعه هیچ کاری به انجام نمی‌رسد و حتی مسلمانان نمی‌توانند مناسک دینی شان را به درستی انجام بدهند، به این خاطر صلح به عنوان یک ارزش دینی مورد توجه شان است و برای تامین آن کار می کنند.

وی می‌افزاید که ما نه تنها صلح را به عنوان پالیسی دولت می‌دانیم بلکه ما صلح و آشتی را بعنوان ارزش متعالی دینی ما می‌دانیم که قرآنکریم ما را به صلح و آشتی و جلوگیری از نزاع در میان مردم مامور کرده است.

در همین حال یکی از علمای دینی بدخشان هم باور دارد که علما نقش بسیار عمده در ذهنیت سازی مردم دارند و باید نقش و سهم علما در این روند بیشتر تقویت شود.

رییس اداره حج و اوقاف بدخشان می‌گوید که پیش از این هم اداره اش با راه اندازی برنامه و کنفرانس‌های مخلتف سعی کرده تا داعیه صلح خواهی را در میان مردم بیشتر تقویت کند.

 

خبرنگار: محمد شریف شایق 

 

خواندن 129 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)