گشایش ۱۰ فارم تولید ماهی در ولایت بلخ 

گشایش ۱۰ فارم تولید ماهی در ولایت بلخ 

صبح امروز ده فارم تولید ماهی که هر یک آن ظرفیت پرورش هشت الی ده تُن ماهی را دارد در ولسوالی دهدادی ولایت بلخ گشایش یافت.

احمد فهیم جباری، مسوول پروژه‌ی باغداری و مالداری در زون شمال می‌گوید این فارم‌ها یک‌ونیم سال پیش بطور نمونه‌ایجاد گردیده بود که با توجه به حاصلات این فارم‌ها خوشبختانه نتیجه‌اش در این ولایت مثبت بوده است.

وی افزود، هر یک از این فارم‌ها که در ساحه‌ی یک جریب زمین ساخته شده است، فارم‌داران وباغ‌داران از این راه پول هنگفت بدست خواهند آورد.

آقای جباری با بیان این‌که هرچند فارم‌های ایجاد شده‌ی ماهی نیازمندی‌های مردم زون شمال را از نگاه مصرف گوشت ماهی برآورده نمی‌تواند افزود، پروژه‌ی باغداری ومالداری وزارت زراعت در تلاش است تا پرورش ماهی را در زون شمال به ویژه در ولایت بلخ گسترش دهد.

از سوی هم ذبیح‌الله ذوبین، آمر امور زراعتی وسرپرست ریاست زراعت وآب‌یاری ولایت بلخ با ابراز خرسندی می‌گوید، ولایت بلخ آب وهوای مناسب برای پرورش ماهی دارد و هم‌چنان افزود که تا شش سال آینده این ولایت از لحاظ تولید ماهی به خودکفاهی خواهد رسید.

هم‌اکنون در زون شمال کشور ده فارم تولید ماهی، یک فارم تولید چوچه‌ ماهی و بیش از یک‌صد حوض پرورش ماهی ایجاد شده وفعالیت دارند.

 

خبرنگار: حامد نوابزاده 

 

خواندن 243 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)