کمرنگ بودن استفاده از کلاه محافظتی حین راننده‌گی موترسایکل در بلخ 

کمرنگ بودن استفاده از کلاه محافظتی حین راننده‌گی موترسایکل در بلخ 

استفاده از کلاه محافظتی حین راننده‌گی می‌تواند از مصدومیت‌های شدید و حتا مرگ فرد را نجات دهد.

مسوولان در مدیریت ترافیک ولایت بلخ می‌گویند، باوجود این که تلاش‌های زیادی برای نهادینه شدن فرهنگ استفاده از کلاه محافظتی کرده‌اند اما با آن هم استفاده‌ی این وسیله‌ی مهم در مزارشریف کم‌رنگ است.

څارمن عبدالله سعادت، مسوول تعلیم و تربیه‌ی مدیریت ترافیک بلخ استفاده از کلاه محافظتی را حین راننده‌گی موترسایکل و دوچرخه ضرور دانسته می‌گوید، استفاده از این وسیله‌ی محافظتی می‌تواند در حین وقوع حادثه فرد را از مرگ و آسیب‌های جدی از ناحیه‌ی سر نجات دهد.

وی عدم استفاده از کلاه محافظتی را حین راننده‌گی جزی از تخلفات ترافیکی عنوان کرده می‌گوید، پولیس ترافیک خود را مسوول می‌داند تا راننده‌گان را از بهر مصوون نگهداشتن شان به استفاده از کلاه محافظتی توصیه نماید.

از سوی هم، داکتر سمیع‌الله ایوبی، مسوول بخش سرویس عاجل شفاخانه‌ی حوزوی ابو علی سینا در بلخ می‌گوید، بطور اوسط در یک شبانه روز مجروحین ۵ واقعه‌ی ترافیکی به این شفاخانه جهت تداوی مراجعه می‌کنند، که از این میان یک الی دو واقعه آن حادثه‌ی موترسایکل می‌باشد.

کلاه محافظتی از جمله محافظ‌های مهم در راننده‌گی موترسایکل به شمار می‌رود و استفاده‌ی مداوم آن می‌تواند در قسمت نهادینه شدن فرهنگ استفاده‌ی آن در کشور کمک بزرگ کند.

 

خبرنگار: حامد نوابزاده 

 

 

خواندن 262 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)