تلاش افراد دارای معلولیت برای پاک نگهداشتن شهر 

تلاش افراد دارای معلولیت برای پاک نگهداشتن شهر 

شماری ازافراد دارای معلولیت در مزارشریف به پیشواز روز جهانی حفاظت از محیط زیست، لباس تنظیف را به تن کرده بر تلاش هم‌گانی در راستای شکل گیری شهر پاک و سبز تاکید کردند.

افراد دارای معلولیت می‌گویند، اداره حفاظت از محیط زیست نمی‌تواند تحت عنوان نهاد پالیسی ساز از مسوولیت شانه خالی نموده و در عرصه‌ی کاهش آلودگی محیط زیست اقدام ننماید.

نابینایان نارنجی پوش به این باور‌اند که اگر توان فزیکی جهت پاک کاری شهر را ندارند می‌توانند با چنین اقدامات روحیه دهنده‌برای کسانی باشند که برای پاکی شهر می‌کوشند.

غلام نبی خرمی، رئیس اداره حفاظت از محیط زیست ولایت بلخ ضمن تایید چالش ها می‌گوید ساختن بلندمنزل‌های خودسر، نبود سیستم کانالیزاسیون، دود حمام‌ها، مواد سوخت بی‌کیفیت و عدم دسترسی عموم شهروندان به آب صحی آشامیدنی عواملی هستند که آلوده‌گی محیط زیست را به وجود آورده است و  این مشکل سلامتی فردی و جمعی را نیز به مخاطره می‌اندازد.

همه ساله در شهر‌های بزرگ کشور از پنجم جون روز جهانی حفاظت از محیط زیست بزرگداشت می‌شود. امااین تجلیل‌ها تاکنون نتوانسته مشکلات محیط زیست را کاهش دهد و نگرانی‌ها از آلودگی محیط زیست در بلخ در حال افزایش است.

 

خبرنگار: مهناز موزون 

 

خواندن 72 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)