ادامه نورمال ثبت نام تقویتی رای دهنده‌گان در بلخ 

ادامه نورمال ثبت نام تقویتی رای دهنده‌گان در بلخ 

مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات بلخ می‌گویند، در سطح شهر و ولسوالی‌های این ولایت تمامی مراکز ثبت نام تقویتی برای انتخابات ریاست جمهوری باز است.

عزت الله آرمان، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات ولایتی بلخ می‌گوید، درولسوالی های زارع، چهاربولک وچمتال این ولایت به دلیل مشکلات امنیتی پروسه ثبت نام رای دهنده‌گان متوقف بود، اما حالا این مراکز بروی رای دهنده‌گان باز شده وباشنده‌گان این ولسوالی‌ها می‌توانند برای انتخابات ثبت نام نمایند. 

وی افزود، ثبت نام رای دهنده گان از۱۸ جوزا الی اول سرطان معین شده بود، اما ازین‌که برنامه اگاهی دهی برای انتخابات کارش را بنا برمشکلات با تاخیر آغاز کرد، این روند برای هفت روزدیگراز۱۸ جوزا الی ۸ سرطان  تمدید یافت.

آقای آرمان با ابراز اینکه درسطح ولایت بلخ ۲۳ مرکز که ۱۰ آن در شهرمزارشریف و ۱۳مرکز دیگر آن در ولسوالی‌ها است افزود، تا اکنون که چهار روز از آغاز ثبت نام می‌گذرد ۳۵۰ تن تذکره‌های شان ‌را استیکر زده اند.

این مسوول کمیسیون مستقل انتخابات نقش رسانه‌ها و عالمان دین را در راستای آگاهی دهی در مورد انتخابات با اهمیت خوانده می‌گوید، کارکنان آگاهی دهی فعالیت‌ های شان را در تمامی ولسوالی‌های این ولایت آغاز کرده اند.

براساس تقویم کمیسیون انتخابات کشور، انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ۶ میزان سال روان برگزار می‌شود.

 

خبرنگار: حامد نوابزاده 

 

 

 

خواندن 36 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)