برگزاری نمایشگاه عکس به مناسبت روز جهانی محیط زیست در بلخ

برگزاری نمایشگاه عکس به مناسبت روز جهانی محیط زیست در بلخ

شهرداری شهر مزارشریف به پیشواز از هفته جهانی محیط زیست امروز نمایشگاهی از تصاویر محیط زیستی را در محوطه این شهرداری برگزار کرد.

محمد شفیع رحیمی، برگزار کننده این برنامه می‌گوید سوژه‌های تصاویر به نمایش گذاشته شده وضعیت محیط آلوده و پاک شهرمزار شریف را تشکیل می‌دهد که هدف از این نمایش پی‌بردن به اهمیت محیط زیست می‌باشد.

وی با بیان اینکه عوارض ناشی از آلوده‌گی محیط زیست کمتر از انفجار و انتحار نیست افزود، شهروندان در قبال پاک نگهداشتن محیط زیست بایست مسوولانه اقدام نمایند.

از سوی هم عبدالحق خرمی، شهردار شهر مزارشریف می‌گوید شهروندان شهر مزارشریف در تهدید جدی محیط زیستی قرار دارند و از مردم خواست تا در پاکی شهر و پاک نگهداشتن محیطی که در آن زیست می‌نمایند تلاش ورزند.

وی از تلاش‌ها برای ساخت پارک ملی در شهر مزارشریف سخن زد و از مسوولان محلی این ولایت خواست تا در برابر چاه‌های سپتیک جذبی که باعث آلوده شدن آب های زیرزمینی شده است اقدامات جدی را روی دست بگیرند.

در این نمایشگاه ۴۰ قطعه عکس مربوط به محیط زیست در معرض دید بیننده‌گان قرار گرفت و در عین حال کارمندان نارنجی پوش شهرداری با اهدای گل مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

خبرنگار: حامد نوابزاده 

 

 

 

خواندن 142 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)