آغاز کمپاین آگاهی دهی از خطرات ماین و مواد انفجاری در کندز

آغاز کمپاین آگاهی دهی از خطرات ماین و مواد انفجاری در کندز

برای ده هزار دانش آموز در کندز، از سوی نیروهای مسلح افغان به هم‌کاری مرکز رسانه ای بیان شمال، در مورد خطرات ناشی از ماین و مهمات منفجر ناشده پیام رسانی شد.

جگرن عبدالضمیر، معاون عملیات معلوماتی قول اردوی ۲۱۷ پامیر می‌گوید، در کمپاینی که بدین مناسبت راه اندازی گردیده است برای ده هزار دانش آموز، کتابچه، قلم و خریطه‌ هایی توزیع می‌گردد که در آن تصاویر، پیام ها و رهنمودهایی در مورد انواع ماین‌ها و مهمات منفجر ناشده، نحوه برخورد با آنها و شماره‌های خاص ارگان‌های امنیتی درج است.

آقای ضمیر می‌افزاید، به اساس تحقیقی که صورت گرفته است هنوز هم روزانه تا سه انسان در افغانستان در نتیجه انفجار ماین‌ها و مهمات منفجر ناشده جان های‌شان را از دست می‌دهند، به همین دلیل این کمپاین را به راه انداخته اند تا کودکان قربانی این دشمن پنهانی نشوند.

با این‌حال جنت گل ناصری، مدیر معارف شهر در کندز از این کمپاین استقبال کرده، از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور که در کنار مبارزه شجاعانه در برابر دشمنان مردم، با برنامه‌های اجتماعی در خدمت دانش آموزان و کودکان قرار می‌گیرند ستایش کرد.

علاوه از مسوولان بخش‌های عملیات معلوماتی، حالات اضطرار و روابط عامه قول اردوی ۲۱۷پامیر، فرماندهی پولیس و امنیت ملی کندز، در این کمپاین بانو نصیبه هولکر رییس امور زنان، رهبری شبکه جامعه مدنی و مسوولان معارف کندز نیز شرکت داشتند.

قرار است این کمپاین فردا نیز ادامه یابد و به گونه مستقیم ده هزار دانش آموز زیر پوشش این کمپاین قرار گیرد.

 

خبرنگار:عنایت الله خلیق

 

خواندن 152 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)