پایان پروژۀ کاهش فقر، نابرابری جنسیتی و بهبود درآمد خانواده‌گی در سرپل

پایان پروژۀ کاهش فقر، نابرابری جنسیتی و بهبود درآمد خانواده‌گی در سرپل

پروژۀ کاهش فقر، نابرابری جنسیتی و بهبود درآمد خانواه‌گی که ازسوی موسسۀ دست به دست افغانستان درسه ولسوالی ولایت سرپل تطبیق گردیده است، با راه اندازی یک نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات زراعتی پایان یافت.

محمدکاظم خاکی مسؤل پروژۀ مذکور در سرپل به بیان شمال گفت، کار تطبیق این پروژه، ۲ سال قبل در ولسوالی‌های بلخاب، سانچارک و گوسفندی این ولایت آغاز گردید و ازآن زمان تاکنون ۹۵۰۰ تن از روستا نشینان این ولسوالی‌ها بطور مستقیم از این پروژه مستفید گردیده اند که ۷۲ درصد آنان خانم‌های بی‌بضاعت و نان آور خانواده‌ها استند. 

به گفتۀ آقای خاکی برای این افراد، علاوه بر دادن آموزش حرفه‌های دست دوزی، خیاطی، گُلدوزی، زمبور‌داری و مهارت تجارت، ابزارکار نیز توزیع گردیده است. 

احمد‌شاه دستگیر مسؤل نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات زراعتی این مؤسسه می‌گوید که در این نماشگاه ۷۰ قلم جنس تولید شده ازطرف شوراهای ایجاد شده از طریق این پروژه، به هدف بازاریابی به نمایش گذاشته شده بودند.

درعین حال شماری از مستفید شده‌گان این پروژه ضمن قدردانی از این مؤسسه می‌گویند که حالا می‌توانند از طریق شغل‌های که آموخته اند به بهبودی اقصاد خانواده‌های شان کمک کنند.

به گفتۀ مسؤل پروژۀ دست بدست درولایت سرپل، آنان ازطریق این پروژه نزدیک به یکصد میلیون افغانی را در ولسوالی‌های یاد شده به مصرف رسانیده اند که از طریق ادارۀ انکشاف بین‌المللی انگلستان و مؤسسۀ بین‌المللی دست به دست پرداخته شده است.

 

 

خبرنگار: محمد‌یونس نعیمی 

خواندن 266 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 27 حمل 1397 ساعت 15:46
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)