وارد شدن تلفات سنگین به طالبان مسلح در ولسوالی صیاد سرپل 

وارد شدن تلفات سنگین به طالبان مسلح در ولسوالی صیاد سرپل 

در پی عملیات شبانه نیروهای خاص کوماندو و ضربات نیروهای هوایی در ولسوالی صیاد ولایت سرپل، تلفات سنگین جانی و خسارات هنگفت مالی برای طالبان مسلح وارد گردید است.

ذبیح الله امانی، سخن‌گوی والی سرپل گفت، در نتیجه عملیات هدفمند نیروهای قول اردوی عملیات خاص کماندو و ضربات نیروهای هوایی در منطقه اجریم ولسوالی صیاد این ولایت علاوه بر تلفات سنگین بر طالبان مسلح و اسیر شدن یک تن آنان، ۶۰ کیلو تریاک نیز بدست این نیروها افتاده است.

به گفته آقای امانی، این عملیات به هدف دست گیری ولسوال نام نهاد طالبان مسلح  قاری شیر محمد مشهور به غضنفر در ولسوالی صیاد این ولایت انجام شده که وی موفق به فرار گردیده است.

با این حال محمد نور رحمانی، رئیس شورای ولایتی سرپل هم‌چو عملیات‌های خاص هدفمند شبانه را در تامین امنیت و فراهم شدن شرکت مردم به پروسه انتخابات ریاست جمهوری کشور موثر دانسته و بر تداوم این عملیات‌ها بالای لانه‌های اصلی و پایگاه‌های نظامی آنان تاکید می‌ورزد.

این درحالی‌است که چندی پیش نیز مسوولان محلی در سرپل از آزاد سازی 5 روستا در مرکز این ولایت از نزد طالبان مسلح و وارد شدن تلفات سنگین بر این گروه خبر داده بودند.

 

خبرنگار: محمد یونس نعیمی  

 

خواندن 79 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)